Flensborg by

DET DANSKE HUS - Sporskifte
Alter Husumer Weg 220

24941 Flensburg

Tlf. +49 (0) 461 9402477

Pedel: Kaj von Eitzen, tlf. +49 (0) 170 8038848

FLENSBORGHUS
Norderstr. 76

24939 Flensburg

Tlf. +49 (0) 461 14408-170
Oldfrue: Meike Hansen

TARUPHUS
Taruper Hauptstr. 53

24943 Flensburg
Henvendelse til distriktet

TØNNSENHUSET
Apenrader Str. 49

24939 Flensburg

Tlf. +49 (0) 461 46995
Henvendelse til: Rita Beckedorf, tlf. +49 (0) 461 67575571

Flensborg amt

GELTING FORSAMLINGSHUS
Wilhelmstr. 8

24395 Gelting

Tlf. +49 (0) 4643 1419
Henvendelse til distriktet

LANGBJERG FORSAMLINGSHUS
Oberlangberg 6

24983 Handewitt

Tlf. +49 (0) 4608 6308
Henvendelse til distriktet

MINES MINDE
Fasanenweg 2

24852 Langstedt
Bestyrer: Renate Görns, tlf. +49 (0) 4609 421

MØLLEBRO FORSAMLINGSHUS
Flensburger Str. 26

Mühlenbrück

24991 Großsolt

Tlf. +49 (0) 4602 96699
Bestyrer: Christa Tiedje-Treede, tlf. +49 (0) 4602 967311

OKSBØL FORSAMLINGSHUS
Oxbüll Süd 8

24999 Wees
Bestyrer: Niels Wolfsdorf, tlf. +49 (0) 4631 8268

SKOVLUND FORSAMLINGSHUS
Buchauweg 28

24980 Schafflund
Henvendelse til pastor Finn Rønnow, ronnow@kirken.dehttp://syfo.de/amter-distrikter/flensborg-amt/distrikter/skovlund-valsboel/

VALSBØLHUS
Maren Sörensen Weg 1

24980 Wallsbüll
Henvendelse til skolen

Sydtønder amt

AGTRUP FORSAMLINGSHUS
Westertoft 2
25917 Achtrup
Bestyrer: Aksel Møller, tlf. +49 (0) 4662 5543

LIST DANSKE KULTUR- OG FORSAMLINGSHUS

Alte Dorfstr. 20
25992 List

Bestyrer: Nina Godsk Sörensen, tlf. +49 (0) 4651-9428862

nina_godsk@yahoo.de

NIBØL FORSAMLINGSHUS
Osterweg 63

25899 Niebüll

Tlf. +49 (0) 4661 900301
Henvendelse til sekretariatet i Nibøl, tlf. +49 (0) 4661 2755

STEDESAND FORSAMLINGSHUS
Mühlenweg 6

25920 Stedesand

Tlf. +49 (0) 4662 699128

Bestyrer: Roland Brankmann, +49 (0) 163 7301095

TINNINGSTED FORSAMLINGSHUS
Süderallee 1

25917 Tinningstedt

Tlf. +49 (0) 4662 699928
Henvendelse til distriktet

VYK FORSAMLINGSHUS
Feldstr. 37

25938 Wyk/Föhr

Tlf. +49 (0) 4681 4180
Henvendelse til sekretariatet i Nibøl, tlf. +49 (0) 4661 2755

Husum amt

DRAGE FORSAMLINGSHUS
Achterum 20

25878 Drage

Tlf. +49 (0) 4881 7089
Henvendelse til: Rita Baumann, tlf. +49 (0) 4881 7935

HATSTED FORSAMLINGSHUS
De Straat 17

25856 Hattstedt

Tlf. +49 (0) 4846 601937
Henvendelse til Anders Schaltz Andersen, tlf. +49 (0) 4846 590

HUSUMHUS
Neustadt 95

25813 Husum

Tlf. +49 (0) 4841 81330
Henvendelse til sekretariatet, tlf. +49 (0) 4841 2612

PALUDANUSHUSET
Prinzenstr. 28

25840 Friedrichstadt

Booking: mail(at)sinaclorius.de eller MartinHoelling(at)mailbox.org

 

 

Ejdersted amt

KLITSKOLEN
Dünenweg 12

25826 St. Peter-Ording
Henvendelse til Rosemarie Tüchsen, tlf. +49 (0) 4863 3561

FORSAMLINGSHUSET SKIPPERHUSET
Am Hafen 30

25832 Tönning

Tlf. +49 (0) 4861 5493

Fax +49 (0) 4861 1607

Bestyrer: Kerstin Pauls

kerstin@syfo.de

Pedel: Oliver Rothenberg
Tlf.: +49 (0) 160 6453891 eller +49 (0) 151 21229366

Rendsborg-Egernførde amt

ASKEBJERGHUS
Dorfstr. 25

24358 Ascheffel

Tlf. +49 (0) 4353 340
Henvendelse til distriktet

CHRISTIANSHUS
Fritz Reuter-Str. 28

24159 Kiel-Pries

Tlf. +49 (0) 431 392805
Henvendelse til distriktet

EJDERHUSET
Brandtstr. 29 - 31

24782 Büdelsdorf

 

Tlf. +49 (0) 4331 4388077

Onsdag og torsdag kl. 8.30 - 12.30 og efter aftale.

Eller sekretariatet i Egernførde, tlf. +49 (0) 4351 2527

Mandag, tirsdag og fredag kl. 8.30 - 12.30 og efter aftale

HOLTENÅ FORSAMLINGSHUS
Westenhofstr. 8

24159 Kiel-Holtenau
Bestyrer: Helga og Holger Balbierski, tlf. +49 (0) 431 362941

MEDBORGERHUSET
H.C. Andersen-Weg 8

24340 Eckernförde

Tlf. +49 (0) 4351 3507
Henvendelse til sekretariatet i Egernførde, tlf. +49 (0) 4351 2527

Gottorp amt

ARNÆS FORSAMLINGSHUS
Am Sportplatz 1

24399 Arnis

Tlf.: +49 (0) 4642 4391
Bestyrer: Stefan Timm, tlf. +49 (0) 4642 924136

BØGLUND FORSAMLINGSHUS
Flensburger Str. 29

24860 Böklund

Tlf. +49 (0) 4623 189124
Bestyrer: Dunja Lehmann og Ulf Wagner

DAMHOLM FORSAMLINGSHUS
Hüholzer Str. 1

24875 Havetoftloit
Bestyrer: Heinzwilly Clasen, tlf. +49 (0) 170-6207894

FORSAMLINGSHUSET DANEVIRKEGÅRDEN
Ochsenweg 5

24867 Dannewerk

Tlf. +49 (0) 4621 37814

Fax +49 (0) 4621 31025
Henvendelse til distriktet

JYDBÆK FORSAMLINGSHUS
Große Str. 69 a

24855 Jübek
Henvendelse til distriktet

MOLDENED FORSAMLINGSHUS
Winninger Allee 3

24882 Schaalby
Bestyrer: Alice Richter tlf. +49 (0) 4621 30 49 91

MÅRKÆR FORSAMLINGSHUS
Hauptstr. 66

24405 Mohrkirch

Tlf. +49 (0) 4646 290
Henvendelse til distriktet

NYBJERNT FORSAMLINGSHUS
Neuer Weg 5

24879 Neuberend
Bestyrer: Birthe Klomfass, tlf. +49 (0) 4621 855771

RAVNKÆR FORSAMLINGSHUS
Dorfstr. 9

24407 Rabenkirchen

Tlf. +49 (0) 4642 3711
Bestyrer: Kirsten og Manfred Nielsen, tlf. +49 (0) 4642 923731

SKOVBY FORSAMLINGSHUS
Neukruger Weg 11 a

24850 Schuby

Tlf. +49 (0) 4621 850221
Bestyrer: Michael Duus, tlf. +49 (0) 174 1917816

SLESVIGHUS
Lollfuß 89
24837 Schleswig
Tlf. +49 (0) 4621 23888
Fax +49 (0) 4621 21105
gottorp@syfo.de