Hovedstyrelse

Forretningsudvalgs-medlemmerne og formændene for de tre faste udvalg er »fødte« medlemmer af Hovedstyrelsen. De andre er valgt i SSFs amter.

 

Formand

Jon Hardon Hansen

Rosenweg 5

25980 Westerland

Tlf. +49 (0) 4651 22892

Fax +49 (0) 4651 23088

hansen@kirken.de

 

1. næstformand:

Gitte Hougaard Werner

Satower Weg 3

24357 Fleckeby

Tlf. +49 (0) 4354 996461 (privat)

Mobil +49 (0) 173 9556664

gittewerner@freenet.de

 

2. næstformand:

Steen Schröder

Hedwig-Marggraff-Straße 5 c

24955 Harrislee

Tlf. +49 (0) 461 7002615

steenschroeder@outlook.de

 

1. bisidder:

Kirsten Futtrup

Alter Kupfermühlenweg 50

24939 Flensburg

Tlf. +49 (0) 461 46647

Mobil +45 23 46 49 24

thorfut@foni.net

 

2. bisidder:

Annette Neumann

Großenwiehe Ost 20

24969 Großenwiehe

Tlf. +49 (0) 4604 92222

Fax +49 (0) 4604 987174

Mobil +49 (0) 0171 - 3635 553

ssf-storevi@t-online.de

 

 

Flensborg by:

Preben K. Mogensen

Zeisighof 14

24939 Flensburg

Tlf. +49 (0) 461 50528545

kortnum@foni.net

 

Lars Nielsen

Michelsenstr. 3

24939 Flensburg

Tlf. +49 (0) 461 90497686

larsnielsen@kabelmail.de

 

 

Flensborg amt:

Karsten Weber

Kallhoi 9

24955 Harislee

Tlf. +49 (0) 461 4077504

karsten.weber@skoleforeningen.de

 

Sven Nielsen

Graunskjerweg 2

24969 Großenwiehe

Tlf. +49 (0) 4604 1537

j.s.nielsen@web.de

 

 

Sydtønder amt:

Ralf Hansen

Ulmenweg 11

25917 Leck

Tlf. +49 (0) 4662 1327

jacob-hansen@versanet.de

 

Bjørn Egeskjold

Ribe Landevej 27

DK-6270 Tønder

Tlf. +45 (0) 64 69 53 10

Mobil. +49  (0) 151 14978642

bjoern.egeskjold@skoleforeningen.org

 

 

Husum amt:

Jörn Fischer

Steckelmacherstr. 1

25840 Friedrichstadt

Tlf. +49 (0) 160 96606134

fischerjoern@t-online.de

 

Nadine Baumann-Petersen

Achtern Holm 6

25878 Drage

Tlf. +49 (0) 4881 937253

nadinebaumann79@gmx.de

 

 

Ejdersted amt:

Andreas Berg

Schwinemünder Str. 35

25832 Tønning

Tlf. +49 (0) 4861 618915

tante-berg@foni.net

 

Frauke Alberts

Kiek Ut 5 b

25836 Tönning

Tlf. +49 (0) 04862 8265

Mobil. +49  (0) 151 14306923

frauke-alberts@t-online.de

 

 

Rendsborg-Egernførde amt:

Anne Mette Jensen

Lehmberg 4

24357 Fleckeby

Tlf. +49 (0) 4354 8516

Fax +49 (0) 4354 986944

Mobil +49 (0) 173 8527658

lehmberg4@t-online.de

 

Niels-Jørgen Hansen

Am Schulenkrug 32

24354 Rieseby

Tlf. +49 (0) 4355 277

niller@t-online.de

Gottorp amt

Petra Katja Mohr

Bahnhofstr. 32

24878 Lottorf

Tlf. +49 (0) 4621 991399

Mobil: +49 (0) 176 78031168

Petra@HOLGERSMIDT.DK

 

Preben Vognsen

Steenstraat 1

24407 Rabenkirchen-Faulück

Tlf. +49 (0) 4642-2114

Mobil: +49 (0) 171 3161440

prebevo@aol.com

 

 

Friisk Foriining

Bahne Bahnsen

Dorfstraße 21

24976 Handewitt

Tlf +49 (0) 4630 9375900

Mobil +45 61 66 96 03

BahneB@hotmail.com

 

Niels-Georg Bendixen

Rosenburgerweg 15

25813 Husum

Tlf. +49 (0) 4841 65486

nielsbendixen@web.de

 

 

De tilsluttede foreninger

Karen Scheew

Otto-H.-Engel-Bogen 2

24939 Flensburg

Tlf. +49 (0) 461 4902822

karen.scheew@t-online.de

 

Povl Leckband

Marienstr. 36

24937 Flensburg

Tlf. +49 (461)

 

Annemarie Erichsen

Ulstrupfeld 5

24999 Wees
Tlf. +49 (0) 4631 1478

k-h.erichsen@t-online.de

 

 

Teater- og koncertudvalget

Tine Bruun Jørgensen

Gl. Kirkevej 7

DK-6340 Kruså

Tlf. +45 (0) 74 67 70 90

Mobil: +45 28 72 07 75

bruunriis@gmail.com

 

 

Kulturudvalget

Knud Ramm-Mikkelsen

Pattburger Bogen 58

24955 Harrislee

Tlf. +49 (0) 461 74950

Mobil. +45 24 25 53 26

knudramm@gmail.com

 

 

Årsmødeudvalget

Gitte Hougaard Werner

Satower Weg 3

24357 Fleckeby

Tlf. +49 (0) 4354 996461

Mobil +49 (0) 173 9556664

gittewerner@freenet.de